Barva vlasů: Vyberte si ji podle odstínu očí a kůže

Poslední aktualizace článku: 22. srpna 2022

Když se rozhodnete nabarvit si vlasy, jde o velkou změnu, na kterou si budete muset vy i vaše okolí nějakou dobu zvykat. Pravda je ale taková, že změna může dopadnout i naprostou katastrofou, zvlášť, pokud si vyberete odstín, který neladí s vašima očima a pletí. Nevíte, co bude slušet právě vám? V tom případě se vše důležité dozvíte v následujících několika odstavcích.

Všechny víme, že existuje něco, čemu se říká barevná typologie. Málokdo z nás jí ale správně rozumí, takže občas neděláme úplně nejmoudřejší volby. Pokud jde pouze o oblečení, vem to čert. Co když si ale v neznalosti vyberete odstín vlasů, ve kterém budete vypadat mdle, příliš oranžově nebo nezdravě?

Abyste takovému fiasku předešla, nabízíme vám pár rad, jak si vybrat perfektní barvu podle vašich očí a tónu pokožky.

Barva vlasů podle tónu pokožky

Než se pustíte do výběru barvy, potřebujete zjistit, jaký má vaše kůže barevný podtón. (Který rozdělujeme na studený, teplý a neutrální.) Ten dokážete odhalit podle barvy vašich žil na rukou a podle barvy očí.

Postupujte následovně:

  • Nazelenalá barva žil na rukách prozrazuje, že máte víc teplého podtónu
  • Modré a fialové žíly signalizují studený podtón
  • Mix všeho znamená neutrální tón

Podle toho, jaký výsledek vám vyjde, byste si měly vybírat odstín barvy. Pokud máte studený podtón, opravdu vám nebude slušet hodně žlutá blond nebo oranžová a červená barva na vlasech. Teplému odstínu zase nebude slušet studená popelavá blond, elfí blond (až do bíla) a podobně.

Největší výhodu mají v tomto ohledu ženy, které mají neutrální tón, protože si mohou dovolit jak teplé, tak studené barvy a nemusí se ve svém výběru příliš omezovat.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Barva vlasů podle barvy očí

Samozřejmě, můžete se pokusit vyčíst svůj barevný podtón i podle toho, jakou máte barvu očí. Například oříškové a zlaté barvy naznačují teplý podtón. Modrá a šedá znamená studený podtón. Kombinace obojího pak odkazuje na neutrální tón.

V tomto ohledu bychom se ale chtěli více zaměřit na popis toho, s jakou barvou vlasů nejvíc vynikne barva vašich očí.

Modré oči

Barva vlasů: Vyberte si ji podle odstínu očí a kůže

Ženám s modrýma očima bude nejvíc slušet platinová, studená blond, měděná a popelavě hnědá. Právě v těchto barvách vaše modré oči nejlépe vyniknou a budete na sebe přitahovat pozornost.

Hnědé oči

Ženy s hnědýma očima mohou nosit blond kštici, musí si dát ale velmi dobrý pozor na to, jaký je její odstín. Nejlepší volbou je v tomto ohledu medová blond, která má výrazný teplý podtón, který bude ladit s barvou vašich očí. Dále můžete nosit kaštanově hnědou a barvu karamelu.

Zelené oči

Barva vlasů: Vyberte si ji podle odstínu očí a kůže

Zelené oči jsou poměrně vzácné, proto je vhodné je nechat vyniknout. Nejlepší kombinací jsou měděné odstíny vlasů, slušet vám ale bude i kštice v barvě čokolády.

Oříškové oči

I ženy s oříškovýma očima si mohou dovolit nosit měděné odstíny vlasů. Taktéž si mohou dovolit i kaštanovou, čokoládovou a medovou barvu vlasů.

Barva vlasů: Vyberte si ji podle odstínu očí a kůže

Co si z toho vzít?

Že před změnou barvy vlasů byste se měla pořádně zamyslet nad tím, co vám bude nejvíc slušet. Koupit si jakoukoliv barvu v obchodě je velmi jednoduché, ale nezapomínejte na to, že divoké experimentování může mít opravdu nepříjemné (a hlavně dlouhodobé) následky.

Podle čeho jste si vybírala svou barvu vlasů vy? Podle potónu, nebo podle toho, jak bude zvýrazňovat barvu vašich očí?

Zdroje informací

https://www.elle.com.au/beauty/best-hair-colour-for-eye-colour-26378 – Nejlepší barvy vlasů pro barvu vašich očí (anglicky)

https://behindthechair.com/articles/how-to-choose-the-best-haircolor-for-skin-tone/ – Jak vybrat barvu vlasů podle tónu pokožky (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️