Účesy a střihy, které budou slušet pánům v roce 2024

Poslední aktualizace článku: 27. dubna 2024

Pánské účesy vám možná připadají poměrně dost podobné, takže se jimi nejspíš téměř nezabýváte. Ve skutečnosti jich ale existuje nepřeberné množství a typů, které můžete při nějaké příležitosti vyzkoušet. Existují účesy, které omladí? A jaké jsou nejlepší chlapecké účesy?

Pánský střih vlasů rozhodně neznamená, že kadeřník (či kadeřnice) jen přejede hlavu holícím strojkem. (Například účes pro polodlouhé vlasy tak udělat nelze.) Hodně oblíbené jsou třeba sestříhané účesy pro polodlouhé vlasy, které ve vlasech vytvoří optický pohyb a objem, a díky kterým lze i pánský účes upravit do neobvyklé podoby. (Pokud jste fanoušky korejské a japonské hudební scény, určitě tušíte, kam s tou neobvyklostí míříme.)

Přečtěte si: Undercut pánské účesy

Co když vás ale už delší dobu trápí alopecie a žádný účes, který by vhodně podpořil váš charakter, vás zrovna nenapadá? Výhodou je, že v roce 2024 můžete ve větší míře experimentovat a hrát podle vlastních pravidel. Tento trend se projevuje prostřednictvím různých délek vlasů, od extrémně krátkých až po dlouhé, svobodně splývající prameny. Mohou se využívat neobvyklé barevné kombinace a efekty, jako jsou například pruhy, ombre nebo různé geometrické vzory. Experimentování s texturou vlasů je také na vzestupu, přičemž se často využívají různé stylingové produkty k vytvoření unikátních a výrazných účesů. Tento směr klade důraz na sebevyjádření a kreativitu, což umožňuje mužům vyjádřit svou osobnost i skrze svůj vzhled.

Tohle se bude letos nosit

Jednou z trendy osobností letošního roku je především populární zpěvák The Weekend, který nechává průchod svému přirozenému afru, které trčí všemi směry. Na druhou stranu, jeho vlasy mají správný střih, vypadají zdravě a jsou dokonale čisté. Pokud tedy toužíte po přirozeném zevnějšku, snažte se ho udržovat alespoň základně upravený. (Jinak z vás bude neatraktivní rousňák.) Dalším výrazným trendem letoška budou i vlasy rozdělené na pěšinku ve středu hlavy. Tento účes si mohou dovolit především pánové s polodlouhými a dostatečně hustými vlasy. (Inspirací vám může být sympaťák Bradley Cooper.) A nesmrtelní letos budete i s účesem Leonarda DiCapria, který měl na hlavě během pobíhání na palubě Titanicu. Tady ale pozor, protože tenhle mladistvý účes nebude slušet každému typu obličeje.

Taky ale můžete zkusit:

  • Šílenou barvu vlasů (třeba svítivě zelenou po celé hlavě)
  • Ležérní střih podle Micka Jaggera
  • Trošku delší navlněnou patku s krátce střiženými vlasy na zbytku hlavy (tak, jako to má dnes tolik populární Henry Cavill, pokud si ale troufáte, můžete zkusit i ten účes, který nosil v Zaklínači)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Na to vše a mnohem víc se spolu zaměříme níže.

Pánské účesy – krátké vlasy

Pánské účesy patka

Tento typ účesu je velice oblíbený a hodí se i pro mladé muže, kteří zatím každý den usedají do školní lavice. Jde o krátce střižené a postupně sestříhané vlasy, které mohou být i lehce delší. (V takovém případě si pak můžete učesat patku přes čelo, kde ji zafixujete lakem na vlasy.) Takový účes ale můžete nosit i v případě, že máte trochu delší vlasy, které se vám ve středu hlavy dělí na pěšinku. Patka může být delší, ale i krátce střižená.

Přečtěte si: Pánské moderní účesy

Pánské účesy strojkem

Tento typ účesu je velice jednoduchý. Skutečně jen vezmete do ruky strojek a následně jím zkrátíte vlasy na požadovanou délku. Vlasy zkrácené strojkem mohou mít i různou délku, podholy, vyholené obrazce a slova a podobně.

Pánské účesy do ztracena

Tento typ účesu lze taktéž udělat i strojkem. Jde o to, že vlasy na středu hlavy a po stranách mohou být delší a směrem ke krku se pozvolna ztrácejí (což zajišťuje postupné zkracování délky vlasů strojkem až na kůži). Mezi takové druhy účesu patří třeba ostrůvek.

Pánské účesy s ofinou

Ofina rozhodně není jenom pro ženy, v některých případech si mohou její nošení dovolit i pánové. Někteří na to jdou poměrně radikálně a nechají si dělat velmi krátce střiženou rovnou ofinu, která končí na horizontu vlasové linie a čela. Myslete ale na to, že tento účes není příliš vhodný v případě, že si necháváte narůst vousy.

Pánské účesy – dlouhé vlasy

Pánské účesy na středně dlouhé vlasy

U tohoto stylu účesu, který bude slušet jak mladým, tak starším mužům, je hodně důležité, jaký máte typ vlasů. Pokud jsou řídké nebo hodně kudrnaté, že skoro připomínají přírodní afro, pak asi nepůjde o druh střihu, který by pro vás byl vhodný. Může jít například o pánskou verzi mikáda s patkou. O etno vzhled se postarají například zapletené korálky. (Na pláž ideální.) Za všech okolností by ale měly být vaše vlasy čisté, učesané a zdravé.

Pánské účesy pro starší muže

Pokud vás sužuje alopecie, je důležité si tento problém přiznat a nechat se inspirovat tím, co nosí na hlavě Vin Diesel. Jde totiž o rozhodně lepší řešení, než mít na hlavě známý prázdný kroužek. V případě, že vás nic takového netrápí, zvolit si můžete účes, jaký už léta nosí George Clooney či z českého prostředí Jiří Bartoška.

Pánské účesy – culík

Máte-li polodlouhé vlasy, které lze spoutat gumičkou, takového účesu se vůbec nemusíte bát. Velkým průkopníkem tohoto stylu je například Johnny Depp, který ho nosil i v některých svých filmech. Důležité je opět to, aby vlasy neměly roztřepené konečky a byly čisté. Naopak se tomuto účesu vyhněte, pokud máte řídnoucí vlasy, které postrádají objem. Klíčem k úspěchu jsou v tomto případě i správně upravené vousy.

Pánské účesy pro delší vlasy

Kdo si troufá na něco méně obvyklého, ten rozhodně nešlápne vedle, když se rozhodne vyzkoušet dredy. Dostatečně dlouhé vlasy také můžete ozvláštnit zaplétáním nejrůznějších copánků, které z vás na první pohled udělají vikingského válečníka. Samozřejmě ale můžete přistoupit i k nošení rozpuštěných dlouhých vlasů, zvlášť, pokud patříte k nějaké subkultuře, pro které jsou typické. (Šermíři, rockeři, metalisté…)

Undercut

 

Účesy a střihy, které budou slušet pánům v roce [year]
Podívejte se na 21 variant undercut účesů, které jsou právě trendy.

Undercut je trendem posledních let. Tento jednoduchý účes má mnoho variant. Vyholí se strany a vršek se libovolně upravuje. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli, inspirujte se v našem článku a neváhejte navštívit vašeho barbera!

Pánské účesy s kouty

Kouty jsou jedním z příznaků toho, že stojíte na prahu nadměrného vypadávání vlasů a plešatění. (Z toho důvodu se je nevyplatí příliš ignorovat.)

Zároveň se hodí na počínající kouty příliš neupozorňovat. To znamená, že je vhodné začít nosit kratší střihy vlasů. Špatný není ani již zmíněný ostrůvek do ztracena, protože kouty přestanou být na vaší hlavě tolik vidět.

Ve vašem vlastním zájmu bychom se ale na vašem místě v této fázi šli poradit za kadeřníkem, který vám může dát tip, co lze proti nadměrnému vypadávání vlasů udělat. (Může vám například doporučit vitamíny a speciální kofeinový šampon.)

Pánské účesy pro pány s kudrnatými vlasy

Kudrnaté vlasy by se neměly stříhat úplně nakrátko, protože v takovém případě kudrny díky absenci tíže (kterou jim přidává hustota a délka) vystřelí nahoru a budete vypadat jako šílený vědec (nebo ovečka).

Z toho důvodu raději volte alespoň polodlouhé či delší vlasy, díky kterým tento problém odstraníte. Na druhou stranu, dávejte dobrý pozor na to, abyste nezapomínali používat vhodné stylingové přípravky na podporu přirozených vln. Dlouhé vlasy mají tendenci se natahovat a vlny mohou začít ztrácet svůj tvar, což pak nevypadá dobře.

Pánské účesy pro vlnité vlasy

Vlnitým vlasům taktéž sluší alespoň polodlouhé střihy. Aby účes držet svůj tvar a vypadali jste, jako byste právě odešli od moře, obstarejte si kvalitní sprej se slanou vodou, který nastříkáte do délek. Ty pak lehce promačkáte a sprej necháte uschnout. Tímto způsobem lze dosáhnout ideálních plážových vln.

Pánské účesy pro řídké vlasy

Na řídké vlasy by se nemělo upozorňovat přehnanou délkou. Proto se snažte nosit maximálně mikádo, které může váš kadeřník prostříhat tak, že vlasy získají optický objem. Aby se ve vlasech udržel každý den (a celý den), během foukání lze vlasy namotat na speciální kulatý kartáč.

Hledáte účesy pro chlapce?

Účesy a střihy, které budou slušet pánům v roce [year]

Hledáte účesy pro chlapce, nevíte si rady a chcete se nechat inspirovat? Neváhejte se podívat na náš článek o chlapeckých účesech, kde detailně probíráme, jak vybrat ten správný účes pro chlapce.

 

Jaký je váš nejoblíbenější pánský účes?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️