Methionin: Podporuje růst vlasů? A jak ho správně užívat?

Poslední aktualizace článku: 25. března 2024

Vypadávání vlasů je častým problémem, který může mít významné dopady na vzhled a sebevědomí žen v každém věku. A tak mnohdy zkoušíme možné i nemožné, aby se nám podařilo tento problém zvrátit. Může být jednou z cest používání methioninu? A pokud ano, proč?

Vypadávání vlasů je u vás na denním pořádku a už nevíte, co si máte s tímto nepříjemným problémem počít? Pak vás snad alespoň trochu uklidní, že v tom rozhodně nejste sama. Rychlý růst vlasů tradičně pomáhá podpořit jak správně nastavená péče, tak kvalita vnitřní výživy, ve které by rozhodně neměly chybět vitamíny na vlasy, nehty a pokožku, bylinky a mnoho dalších.

Mezi látkami, které se ve složení některých sice vyskytují, ale nevíme, na co přesně jsou dobré, se pravidelně nachází například methionin. Přitom, ten může být pro jejich normální růst a vzhled velmi důležitý, takže bychom se mu rozhodně neměly vyhýbat.

A níže vám povíme proč!

Co je methionin?

Methionin je esenciální aminokyselina obsažená v bílkovinách, jako je maso a mléčné výrobky. Lidské tělo si methionin nedokáže vytvořit, proto ho musíte získávat z potravy nebo doplňků stravy. Je důležitý pro mnoho tělesných funkcí, včetně tvorby nových bílkovin, tvorby DNA a normálního růstu a obnovy tkání.

Na co je methionin dobrý a jaké jsou jeho účinky?

Klíčovým prvkem L-methioninu je síra, zásadní stavební pilíř pro výrobu keratinu vlasového stvolu. Není tedy překvapivé, že by L-methionin mohl pomoci vlasům s dosaženým hladkosti a lesku. Výzkum také zjistil, že L-methionin může účinně inhibovat tyrozinázu, což je faktor, který má vliv na šedivění vlasů. 

Přečtěte si: Recenze doplňku stravy Venira

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Kde ho najdeme?

Nyní se společně podíváme na to, kde methionin komplex na vlasy všude najdeme. A že možností, pro které se můžete rozhodnout, existuje mnoho!

Foligo

foligo

Prvním z doplňků stravy s obsahem methioninu a dalších látek ve složení, který bychom vám doporučili vyzkoušet, je Foligo. Jde o prémiový doplněk stravy na podporu růstu vlasů, normálního stavu pokožky a nehtů, který kromě jiného obsahuje i antioxidant budoucnosti, kterému se říká astaxanthin. Dále vás naláká například na PABA, přesličku rolní nebo na saw palmetto.

Vlasimo

vlasimo

Dalším “pánem na holení” je český doplněk stravy Vlasimo, který ve složení kombinuje methionin spolu s vitamíny skupiny B, vitamínem C, zinkem, kopřivou, pivovarskými kvasnicemi a mnoha dalšími látkami na podporu přirozené krásy. Výhodou navíc je, že ho lze koupit při větší objednávce za výhodnější ceny.

Methionin komplex

methionin komplex

Sáhnout lze i po doplňku stravy Methionin komplex, který taktéž obsahuje i vitamíny skupiny B, přesličku rolní, sladový výtažek či extrakt z tykve obecné. Jeho složení by tedy mělo opět přispět ke snížení lámavosti nehtů, k udržení normálního stavu pokožky a k podpoře normální hustoty vlasů.

Biokap

biokap

Biokap Miglio Donna Forte je doplněk stravy pro ženy s obsahem L-methioninu a mnoha dalších látek, ke kterým patří třeba železo, kyselina listová či organický křemík z bambusu. Toto nadupané složení by mělo taktéž přispět k tomu, že by mělo postupně dojít ke snížení vypadávání vlasů a ke zlepšení jejich přirozené hustoty.

Perfect Hair Gold Methionin

perfect hair gold methionin

Sázkou na jistotu je pak také doplněk stravy Perfect Hair Gold Methionin, který kromě něj ve složení obsahuje například i biotin. Nic moc dalšího ale ve složení není, takže ho dáváme spíše na nižší příčky. (Přeci jen, výše uvedené doplňky obsahují látek trochu víc.)

Co si z toho vzít?

Kombinování methioninu z doplňku stravy spolu s odpovídající péčí o vlasy a redukcí stresu může výrazně posílit výsledky vašeho snažení. 

Správná péče o vlasy zahrnuje pravidelné mytí vlasů jemným šamponem a kondicionérem na přírodní bázi, vyhýbání se nadměrnému používání vysoušečů a žehliček, ochranu vlasů při expozici slunečnímu záření a používání výrobků obsahujících přírodní složky, jako je kokosový olej nebo aloe vera. 

S jakým doplňkem stravy s obsahem methioninu máte pozitivní zkušenosti vy? Dejte nám vědět!

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️