Hairburst [recenze]: Pomůže vám skutečně s růstem vlasů?

Poslední aktualizace článku: 7. listopadu 2022

Pokud nemáte vlasy v dokonalé formě, je naprosto pochopitelné, že se snažíte hledat způsoby a cesty, jak je srovnat zase hezky do latě. Jelikož žijeme v době sociálních sítí, pravděpodobně jste zaregistrovaly šampón, vitamíny a další vychytávky od značky Hairburst. Vyplatí se ale tomuto reklamnímu tlaku podlehnout?

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou snem mnoha žen, ne všechny ale dostaly takovou výbavu geneticky do vínku, takže si musí občas trochu pomoci nějakým tím doplňkem stravy nebo šamponem. Na tom není nic špatného, jen je potřeba vědět, do kterých výrobků má smysl investovat a do kterých ne.

Ačkoliv bychom dnes mohli hovořit třeba o séru na řasy a obočí Hairburst, budeme se primárně bavit o přípravcích, které účinkují na vlasy.

 

Co vše byste o nich měli vědět?

Co je Hairburst?

Když navštívíte oficiální stránky Hairburst, okamžitě si všimnete, že jde o značku, která má velmi silné mediální zastoupení. Objevila se například v Daily Mail, v časopisech Cosmopolitan, BAZAAR, ELLE a na mnoha dalších místech. Zcela pochopitelně ji milují i čeští a zahraniční influenceři, kteří si nenechají ujít jakoukoliv příležitost, aby vám mohli její výrobky ukázat online. Co ale víme o samotné značce Hairburst?

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Značka Hairburst vyrábí většinu výrobků ve Velké Británii. Celé portfolio navíc spadá do kategorie VEGAN, takže je mohou používat i ženy, kterým záleží na blahu naší přírody. Naprosto pochopitelně nejsou testovány na zvířatech.

Ikonické produkty

Nejikoničtějším výrobkem je nejspíš doplněk stravy ve formě žvýkacích vlasových vitamínů, který vypadá trochu jako bonbóny. Když odhlédneme od atraktivity balení, nejsme si ale jistí, jestli jde opravdu o takový “deal”, protože z našeho úhlu pohledu tento doplněk stravy obsahuje poměrně málo látek.

Pro představu, uvnitř každého bonbónu najdeme:

  • Biotin
  • Selen
  • Zinek

Ne, že by tyto látky nebyly pro vlasy důležité, ale mnoho doplňků stravy, se kterými se lze na našem trhu setkat, mají ve složení například i pivovarské kvasnice, přesličku rolní, měď, MSM, kolagen, železo, vitamín C, další vitamíny ze skupiny B, vitamín E a mnoho dalších. Od tohoto doplňku stravy bychom si tedy neslibovali nějaký zásadní převrat.

Hodně oblíbený je i šampon s kondicionérem pro delší a silnější vlasy, ve kterém jsou látky jako pšeničné bílkoviny, aminokyseliny a panthenol. Opět, určitě nejde o špatné výrobky, protože tyto látky obvykle podporují hezký vzhled vlasů, pokud ale máte zájem o opravdu rychlý růst, pravděpodobně bychom primárně sáhli po přípravcích s obsahem máty a kofeinu, protože podporují prokrvení pokožky hlavy, čímž se k vlasovým cibulkám dostane větší množství živin, které vlasy potřebují ke svému normálnímu růstu.

 

Hodnocení zákaznic

Je trochu zvláštní, že i když se Hairburst těší takové oblibě, na srovnávačích a dalších důvěryhodných portálech a webech hodnocení jejich výrobků (zatím) spíše chybí. Sice to neznamená, že jsou zákaznice s výrobky Hairburst nespokojené, ale z našeho pohledu to podezřelé přeci jen trochu je.

Když jsme se zanořili do temných hlubin internetu, v souvislosti s používáním výrobků od této značky se nám podařilo najít pár vyjádření, ve kterých ženy nejčastěji jmenují, že:

  • Se jim líbí, že má Hairburst doplněk stravy přírodní složení
  • Při delším používání mají lepší kvalitu vlasů
  • Vlasy tolik nepadají
  • Nedokázal splnit to, co sliboval (což opět odkazuje na relativně malé zastoupení látek ve složení)

Také se nám podařilo najít pár individuálních recenzí, ve kterých jsou ženy s přípravky Hairburst veskrze spokojené. I jejich nadšení je ale spíše umírněné, protože i po dlouhodobém používání vlasy sice vyrostly, ale rozhodně to nebylo o tolik, aby šlo hovořit o nějakém zázraku, který by pro ně změnil pravidla hry.

Z toho důvodu bychom vám používání kosmetiky a doplňku stravy Hairburst sice mohli doporučit, ale pravděpodobně bychom po nich sáhli jen ze zvědavosti nebo v případě, že nepotřebujete řešit žádné zásadnější potíže.

 

Jakou zkušenost máte s kosmetikou a doplňky stravy od Hairburst vy? Budeme rádi, když nám své dojmy a poznatky napíšete do komentářů pod článkem.

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest