Nejlepší biotin na vlasy: Znáte tyto naše tipy?

Poslední aktualizace článku: 27. dubna 2024

Vlasy potřebují ke svému normálnímu vzhledu široké spektrum různých živin, které jsou zásadní i pro normální vzhled pokožky. Jednou z nich je i biotin, který se přidává do volně prodejných doplňků stravy na podporu jejich růstu. Které výrobky s jeho obsahem se vyplatí zkusit? Na to se zaměříme v článku!

Hledáte kvalitní vitamíny na vlasy, které vám pomohou s jejich vypadáváním a neupraveným vzhledem? Pak by ve složení určitě neměl chybět vitamín B7, kterému se často říká biotin. Jde o vitamín skupiny B, který se doporučuje na podporu krásy už celé roky. Dá se užívat jak samostatně v jednodruhových doplňcích stravy, tak v těch vícesložkových. Ty mohou kromě jiného obsahovat například i methionin, přesličku rolní a mnoho dalších věcí pro krásu.

Biotin dále podporuje i mnoho jiných funkcí a částí těla, včetně nervového systému, jater, očí nebo pokožky. Dále také pomáhá enzymům v těle vykonávat jejich práci a udržuje v chodu buňky. Jak tedy vidíte, jeho role v našich tělech je opravdu nezastupitelná, proto bychom se měly snažit ho mít ve své životosprávě co nejvíce.

Kde ho ale všude najdeme?

BeautyDrink sedmikráska s příchutí ananas

beauty drink ananas

Nechcete biotin polykat v kapslích, ale raději ho vypijete? Dobrým výrobkem pro vás by pak mohl být doplněk stravy Orlig BeautyDrink sedmikráska s příchutí ananasu. Kromě toho, že obsahuje kolagen, který je velmi důležitý pro kůži, najdeme v něm i extrakt ze sedmikrásky, vitamín B12, selen a mnoho dalších složek, které podporují normální vzhled pokožky, vlasů a nehtů.

Cena tohoto doplňku stravy se pohybuje kolem 777,-. V balení je pak 15 sáčků, které se dají rozmíchat ve vodě. Pro někoho může být výhodou, že výrobek má příjemnou chuť ananasu. Když však vezmeme v úvahu poměr velikosti balení a ceny, BeautyDrink vychází poměrně draze.

Vely Be Admired gumové vitamíny pro zdravou pleť

vely be admired

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Dalším zajímavým výrobkem je doplněk stravy Vely Be Admired, což jsou gumové vitamíny pro zdravou pleť, které se prodávají v balení s obsahem 60 ks gumových bonbónů. Zajímavostí je, že ve složení najdeme až 13 podpůrných látek pro krásu, mezi kterými kromě biotinu nechybí ani vitamín E, vitamín A, jód a mnoho dalších.

Cena je navíc velmi přátelská, protože ve slevě lze tento doplněk stravy koupit místo za 669,- už za 299,-. A to se vyplatí!

Biotin Strong Hair&Nail

biotin strong

O něco známějším doplňkem stravy z této kategorie je Biotin Strong Hair&Nail, který se dá sehnat i v některých lékárnách. Zajímavé je na něm také to, že má veganské složení, takže po něm mohou sáhnout i lidé, kteří se jinak vyhýbají živočišným složkám.

V tomto biotinu dále najdeme zinek a keratin. Co v něm naopak chybí jsou ale pivovarské kvasnice, které bychom vám doporučili ve složení nějakého výrobku na podporu krásy vlasů také někdy vyzkoušet. Za balení, ve kterém je 60 tobolek, pak zaplatíte kolem 260,-. To sice není až tak hrozné, ale jde to na úkor počtu látek ve složení.

Nutricius Biotin

nutricius biotin

Naprosto minimalistické složení naopak nabízí Nutricius Biotin, což je jednodruhový doplněk stravy. To znamená, že kromě zmíněného biotinu už neobsahuje žádnou další hlavní aktivní látku. Na druhou stranu, ve srovnání s ostatními výrobky vychází cenově nejlépe, protože za 90 kapslí v balení zaplatíte kolem 159,-. Nízká cena jde ale opět na úkor komplexnosti složení. Pokud vám to ale nevadí, zkusit to rozhodně můžete.

Collagen Hyaluro

collagen hyaluro

Pořád si myslíte, že nejlepší pro vás bude kombinace biotinu s kolagenem? Alternativou pro vás může být doplněk stravy Natural Medicaments Collagen Hyaluro. Ten v jednom sáčku obsahuje 4 000 mg hydrolyzovaných kolagenových peptidů.

Dále v něm také najdeme například vitamín C, vitamín D3, extrakt z červené řepy nebo enzym bromelain. Vzhledem k tomu, že některé látky se ve srovnatelných doplňcích obvykle moc nepoužívají (například řepu jsme ještě nikde jinde neviděli), tento produkt by mohl zaujmout i ty, kteří mají zájem trochu experimentovat.

Ani cena není nijak drastická. Za balení, které obsahuje 30 sáčků, které rozmícháte ve vodě, zaplatíte kolem 400,-. To je ve srovnání s některými jinými prémiovými kolageny bez dalších příměsí velmi dobrá cena, protože takové často vychází i v řádu tisíců za srovnatelné množství.

Jak už však bylo uvedeno u některých výrobků výše, ve složení se snažte hledat i další látky, ke kterým patří například přeslička či pivovarské kvasnice, které se na růst vlasů doporučují s železnou pravidelností.

Jaké zkušenosti s doplňováním biotinu máte vy?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️