Jak a proč darovat vlasy
Návštěva kadeřnického salonu a profesionální úprava vlasů kadeřníkem je pro mnohé ženy naprostá samozřejmost. A vůbec nesejde na tom, zda se chodí ostříhat, obarvit nebo si nechají vytvářet speciální účesy. Všechny z nich spojuje jedna věc. Svým rozhodnutím mohou někomu vylepšit život. Stačí, když se rozhodnou darovat své vlasy.
Málokdo z nás je spokojený s přirozeným vzhledem své kštice. Světlovlasí lidé chtějí mít vlasy tmavé, lidé s kudrnatýma vlasama je chtějí rovné a krátkovlasí je chtějí mít za každou cenu dlouhé. Také se neustále trápíme kvůli roztřepeným konečkům a kvůli jejich nadměrnému vypadávání.
Nikdo si ale neuvědomuje, že máme obrovské štěstí. Minimálně v porovnání s lidmi, kteří procházejí chemoterapií, která je připravila o vlasy.
Proto, před další návštěvou kadeřníka zkuste na chvíli zapomenout na svou marnivost a rozhodněte se darovat vlasy. I když se to jeví jako banalita, můžete tím někomu pomoci v překonání těžkých životních chvil.
Jaké by měly vlasy být, proč je darovat a k čemu budou sloužit si povíme v následujících několika odstavcích.
Proč darovat vlasy?
Pokud hledáte důvody, které by vás měly o tomto kroku přesvědčit, dovolte nám, abychom vám přednesli několik argumentů.
✅ TOP 7 vitamínových komplexů na českém trhu
K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.
Vlasy můžete darovat, protože:
- Celkem rychle rostou
- K darování není potřeba žádná extrémní délka
- Vlasy se dále zužitkují
- Tím pomůžete někomu v nouzi
- Děláte něco pozitivního pro společnost, ve které žijete
Jak tedy vidíte, darování vlasů se není vůbec třeba bát. Samozřejmě, budete si muset nějakou dobu zvykat na svůj nový (kratší) účes, na druhou stranu vás ale při každém pohledu do zrcadla bude doslova hřát u srdce.
A když už nic jiného, uděláte změnu, která vás možná inspiruje i k pozitivním změnám ve vašem životě.
Jaké vlasy je možné darovat?
Aby bylo možné vlasy správně zpracovat, měly by splňovat několik jednoduchých podmínek.
Darované vlasy by měly být:
- Čistě umyté
- Suché
- V culíku, nebo v copu
- Bez jakéhokoliv stylingového přípravku
- Přírodní (nikoliv třeba navázané)
- Cca 20 cm dlouhé (to se ale může lišit v závislosti na organizaci)
- Nebarvené (někdo ale bere i ty barvené a šedé)
Hodně záleží i na tom, kde vás nechá daná organizace ostříhat. Může to být přímo u vašeho kadeřníka, ale i ve specializovaném salonu, se kterým spolupracuje.
Co se děje s vlasy pak?
Darované vlasy se používají na výrobu paruk pro ženy a děti s rakovinou. Byla by ale chyba si myslet, že z jednoho stříhání vlasů vyjde materiál pro jednu celou paruku. A to dokonce i v případě, že jsou vlasy husté a opravdu dlouhé.
Na jednu paruku je většinou potřeba várka vlasů od několika dárců. Z toho plyne, že každý jeden centimetr se počítá k dobru.
Výhodou je, že darovat vlasy můžete i opakovaně, takže si z tohoto dobrého skutku můžete udělat svůj pravidelný zvyk. (Ke kterému třeba přizvete i přátele.) Oproti darování krve to ani trochu nebolí, takže není důvod, proč tomu nedat alespoň jednou šanci.
Darovala jste někdy svoje vlasy?
✅ TOP 7 vitamínových komplexů na českém trhu
K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.
O autorovi
Na tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.
Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️